پشتیبانی از ساعت ۹ الی ۲۲
علت ریزش فالوورها در اینستا

علت ریزش فالوور چیست؟

این روزها سوشال مدیا فضای مناسبی برای بیزینس فراهم کرده است از جمله پلتفرمی همچون اینستاگرام که کاربران آن در رقابت تنگاتنگی با یکدیگر به سر می برند. هنگامی که شروع به ساختن صفحات اجتماعی تجاری خود می کنید، یقیناً اهدافی را در ذهن خود می پرورانید مثل: معرفی یک کسب و کار جدید، آگاهی بخشی از یک برند، فروش بیشتر و … .

یکی از مهمترین فاکتورهای دیده شدن در شبکه های اجتماعی، دنبال کنندگان یا همان فالوورها هستند. حال فرض کنید بنا به هر دلیلی پیج شما دچار ریزش فالور شود، چه اتفاقی می افتد؟ بی شک این موضوع برای کاربرانی که صاحب کسب و کار هستند و در واقع شبکه های اجتماعی حکم یک پل ارتباطی بین آنها و مشتری را ایفا می کند، یک شکست بزرگ محسوب می شود.

از دست دادن دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی بی دلیل رخ نمی دهد. اگر فکر کنیم هر پست یک احساس مثبت مشابه برای همه کاربران به همراه دارد، تا حدودی غیر واقعی است. شما نمی توانید همه را همیشه راضی نگه دارید.

از دست دادن فالوور معضلی است که احتمال دارد هر تجارتی در اینستاگرام با آن روبه رو شود؛ اما اگر به طور مداوم بیشتر از آنچه به دست می آورید پیروان خود را از دست دهید، یا اگر تعامل مورد علاقه خود را مشاهده نمی کنید، شاید لازم باشد قدم بردارید و به دنبال زمینه های پیشرفت باشید.

2 - علت ریزش فالوور چیست؟

چرا فالوورهای اینستاگرام خود را از دست می دهیم؟

بیایید دلایل مختلفی که یک کاربر می تواند شما را در رسانه های اجتماعی دنبال نکند، بررسی کنیم و برخی از مهمترین آنها که منجربه قطع ارتباط می شود را در نظر بگیریم. در اینجا متداول ترین مواردی که ممکن است پیروان خود را از دست بدهید، ذکر شده:

شما به اندازه کافی پست نمی گذارید

هر روز مطالب زیادی در Instagram به اشتراک گذاشته می شود. برای اینکه در این فضا با قدرت بمانید، باید حداقل یک روز در میان در پیج خود پست بارگذاری کنید. با غیر فعال بودن در این فضا افراد نمی توانند با پست های شما درگیر شوند.

رعایت یک برنامه ثابت ارسال، به افراد کمک می کند محتوای شما را بهتر بشناسند و در صورت تمایل به محتوای ارسالی شما با آن ارتباط برقرار کنند. باید مطمئن شوید چیزی به مخاطب ارائه می کنید که نیازی از آنها برطرف کند و مفید باشد.

در غیر این صورت، هنگام ارسال پست تعامل چندانی نخواهید دید و حتی ممکن است آنها تصمیم بگیرند از ادامه فعالیت در پیج انصراف داده و شما را آنفالو کنند. از اینستاگرام نهایت استفاده را ببرید و اغلب به اندازه کافی پست ارسال کنید تا پیج ارزش پیگیری برای فالوورهای شما را داشته باشد.

راه حل

در اینستاگرام ارسال پست به صورت یک روز در میان (حدود 3-4 بار در هفته) مقدار خوبی برای هدف گذاری است. اگر کمتر از این پست ارسال می کنید، محتوای شما پراکنده به نظر می رسد و ارتباط با فالوورها به چالش در می آید.

اگر متوجه شوید که ارسال بیشتر پست در طول هفته منجر به درگیری و تعامل کمتر مخاطبان اینستاگرام شما می شود، می توانید نحوه ارسال مطلب را تغییر دهید. یکی از راه های جبران از دست دادن دنبال کنندگان، خرید فالوور اینستاگرام به صورت واقعی و البته ایرانی از سایت های معتبر است.

فالوورهای واقعی قدرت تعامل در پیج را دارند و مانند فالوورهای فیک عمل نمی کنند.

عدم توجه به نمایه و بیوگرافی اینستاگرام

دستکاری تصویر پروفایل و بیوگرافی گزینه خوبی برای شروع بهینه سازی نمایه است. اگر صاحب یک تجارت هستید، اطمینان حاصل کنید که نحوه معرفی خود به جامعه با نام تجاری شما مطابقت دارد.

بیوگرافی شما یکی از اولین مواردی است که سایر کاربران اینستاگرام در نمایه شما مشاهده می کنند بنابراین ارزش دارد که به آن توجه بیشتری داشته باشید.

راه حل

قطعاً چیزی را که می تواند کسی را آزار دهد و باعث از دست دادن دنبال کنندگان شما شود، در بیوگرافی یا عکس نمایه خود قرار ندهید. در صورتی که می خواهید تجارت خود را به افراد بیشتری معرفی کنید، می توانید به خرید فالوور اینستاگرام از طریق برخی سایت ها که قابل اعتماد هستند، متوصل شوید.

محتوای بی کیفیت تولید می کنید

از آنجا که اینستاگرام در درجه اول یک پلتفرم بصری است، تصاویر شما بیش از هر نوع محتوای دیگری که می توانید ارسال کنید، مهم هستند. به نفع شماست که مطمئن شوید تصاویر خوب به نظر می رسند.

با توجه به اینکه همه افراد در این شبکه اجتماعی تلاش می کنند که حداقل عکس خود را با کیفیت متوسط ​پست نمایند، ممکن است تصاویر با وضوح پایین دلیل تصمیم آنها برای آنفالو کردن شما باشد.

اگر دوربین عالی برای عکسبرداری ندارید، عکس هایی با وضوح پایین بارگذاری خواهد کرد. در نتیجه شاید بهتر باشد روی یک دوربین بهتر سرمایه گذاری کنید و بیاموزید که چگونه تصاویر جذاب تری خلق نمایید.

چرا فکر می کنید که کسی بخواهد حسابی را دنبال کند که عکس هایی منتشر کرده که به نظر می رسد برای ده سال گذشته هستند؟ از طرف دیگر در صورتی که محتوای شما به طور مداوم تکراری و کپی شده از دیگر پیج ها یا سایت ها باشد، برای کاربر هیچ جذابیتی ندارد.

راه حل

برای محتوای خود زمان بگذارید و آن را بهبود ببخشید. مطمئن شوید که محتوای شما هم در تصاویر و هم در متن از کیفیت بالایی برخوردار است. عکس های با وضوح کم را در یک سیستم عامل اشتراک تصویر مانند اینستاگرام ارسال نکنید و مطالبی را که از مکان دیگری به صورت آنلاین پیدا کرده اید، در قالب پست در نشر ندهید.

همچنین مراقبت کنید که نوشته های شما برای دنبال کنندگان خسته کننده نباشد. این نه تنها باید استراتژی محتوا را بهبود بخشد بلکه باعث تشویق برای به اشتراک گذاشتن بیشتر محتوا اینستاگرام می شود.

برای یک پیج ایرانی مهم است که دنبال کنندگان آن ایرانی باشد؛ زیرا می خواهد محصولات خود را به مصرف کننده ایرانی عرضه نماید. از این رو خرید فالوور اینستاگرام برای این پیج ها باید در اکانت های ایرانی صورت بگیرد که این کار را سایت های باسابقه برای شما انجام می دهند.

شما بیش از حد خود را تبلیغ می کنید

اگر طی روز چند بار پست ارسال می کنید که به محتوای و تجارت شما مربوط است، احتمالا بسیار پر فروش باشید. در صورتی که محتوای شما به گونه ای باشد که مخاطب احساس کند بیش از حد در حال تبلیغ خود هستید، پیج شما را کنار می گذارد.

مطمئناً پست تبلیغاتی برای معرفی مفید است اما زمانی که از حد معقول در یک روز خارج شود کاربر نمی خواهد آنها را ببیند. در نتیجه به آنان احساس منفی منتقل خواهید کرد که منجربه ریزش فالوور می شود.

راه حل

محتوای خود را متفاوت کنید و درباره مواردی که به تجارت شما مربوط هستند، پست بگذارید. هدف تان فقط این نباشد که به مخاطب چیزی بفروشید، بلکه سعی کنید کمی پست ها را متعادل نگه دارید و گاها در همان زمینه کسب و کار به مشتری اطلاعات مفیدی عرضه نمایید.

اگر نکته ای برای ارسال مطلب در مورد موضوعاتی که در سایت شما گرایش دارند اما لزوماً برند شما را درگیر نمی کنند، بیان کنید، می توانید بیشتر از زمانی که درباره خود پست می گذارید، با مخاطبان خود درگیر شوید.

خرید فالوور اینستاگرام می تواند به دیده شدن پیج شما در وسعت بیشتری کمک کند.

در حال انتشار پست های خارج از موضوع پیج هستید

از مهمترین عواملی که باعث فرار فالوورها از پیج شما می شود، این است که در مورد چیزی عکس، ویدیو و متن منتشر کنید که به تجارت و حرفه شما ربطی نداشته باشد و شما این کار را به کرات انجام دهید.

قبلا اشاره کردیم که شما می توانید پست خارج از موضوع پیج قرار دهید اما در صورتی که این عمل بارها تکرار شود، فالوورهای خود را از دست می دهید و این قضیه شما را از هدف اصلی پیج دور می کند.

اینستاگرام از موضوعات مختلف متنوعی برخوردار است و بسیاری از افراد فقط دوست دارند اکانت هایی را که درباره موضوعات خاص پست می گذارند، فالو داشته باشند.

راه حل

محتوای خود را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که به طور کامل خارج از موضوع پست ارسال نمی کنید. ممکن است یک پست در بعضی پیج ها خوب باشد، اما مطمئناً نمی تواند برای همه تأثیر قابل توجهی در تعداد دنبال کنندگان داشته باشد.

یکی از پیشنهادات ما به شما این است که برای پست های غیر مرتبط خود یک حساب کاربری دیگر ایجاد نمایید تا به تجارت تان آسبی نزند و برای بالا بردن دنبال کنندگان می توانید به خرید فالوور اینستاگرام روی بیاورید تا با سرعت بیشتر در بین اکسپلور به نمایش در بیاید.

هشتگ های مناسب بکار نمی گیرید

یکی از اصلی ترین راه هایی که کاربران می توانند نمایه شما را کشف کنند، هشتگ ها هستند. اگر می بینید که برخی از پیج ها از فالوورهای بالایی برخوردار هستند، بخش عمده ای از آن دنبال کنندگان از کشف هشتگ ناشی شده است.

چنانچه استفاده از هشتگ را به طور کامل متوقف یا از آن به اشتباه در استراتژی خود استفاده کنید، ممکن است کاهش مخاطب و تعامل را به همراه داشته باشید. همچنین، یادآوری این نکته ضروری خواهد بود که برخی از هشتگ ها ممنوع هستند بنابراین حتی اگر آنها را به پست خود ضمیمه کنید، در استوری یا پست ظاهر نخواهند شد.

راه حل

شاید بخواهید یک برنامه هشتگ را بررسی کنید تا به شما کمک کند تا ایده های هشتگ را پیدا کنید. در ضمن استفاده از هشتگ هایی که مربوط به محتوای ارسال شده یا پر کردن هشتگ نیستند، خودداری نمایید.

برای مثال اگر تصویری از چهلستون، اصفهان ارسال کردید، #tehran را به پست خود اضافه نکنید. همچنین هشتگ هایی که در بستر اینستاگرام ممنوع هستند را بکار نگیرید.

سایت های متعددی در زمینه فروش فالوور خدمت رسانی می کنند که برخی از آنها نه تنها باعث تنها تر شدن صفحه شما می شوند بلکه حتی ممکن است باعث رکود کلی پیج شوند. وب سایت فالوور شاپ یکی از سایت هایست که به بالا بردن پیج شما برای دیده شدن کمک می کند.

به دلیل باگ های اینستاگرام فالوورهای خود را از دست می دهید

یکی از دلایل ریزش فالوور پیج های اینستاگرامی به باگ های این اپلیکیشن برمی گردد. اینستاگرام در گذشته نیز اشکالات مشابهی داشته است، در نتیجه گاهاً فالوورها برای ساعت ها و حتی برای چند روز از حساب های کاربری ناپدید می شدند.

وقتی این اتفاق می افتد، معمولاً خبر آن در اینترنت منتشر می شود، بنابراین جستجوی “اشکال در اینستاگرام” در گوگل باید به شما پاسخی بدهد و تأیید کند که این فقط یک مشکل از سوی خود برنامه است.

راه حل

برای این قضیه می توان گفت که “فقط صبر کنید”. هنگامی که تیم اینستاگرام این مسئله را برطرف کرد، می ببینید که شماره های دنبال کننده به حالت عادی خود برمی گردند.

این اتفاق ممکن است گاهی یک یا دو روز طول بکشد، بنابراین فقط صبور باشید تا در نهایت، دنبال کنندگان خود را مشاهده کنید.

افکار نهایی درباره از دست دادن فالوورهای اینستاگرام

طی چند سال گذشته جامعه اینستاگرام به میزان قابل توجهی رشد کرده است و این بدان معناست که افراد انتخاب های متعددی برای دنبال کردن پیج ها دارند. از دست دادن فالوورهای اینستاگرام که برای به دست آوردن آنها سخت تلاش کرده اید اصلا موضوع خوشایندی نیست.

اتفاقات مختلفی منجربه از دست دادن پیروان پیج ها می شود که در بالا به تعدادی از آنها اشاره و راه حل خارج شدن از آن بحران را نیز عنوان کردیم. خبر خوب این است که تقریباً همیشه می توانید آنچه که موجب ریزش فالوور شده را شناسایی کرده و تغییرات لازم را برای جلوگیری از آن انجام دهید.

اگر بیش از یک ماه فالوور خود را از دست داده اید، بهتر است مستقیماً با ارسال پیام به تیم پشتیبانی اینستاگرام، مشکل را بررسی کنید. اگر میزان افت فالوور را مشاهده کردید ، ممکن است فرصت مناسبی برای ارزیابی مجدد استراتژی محتوای خود در سیستم عامل باشد. این احتمال وجود دارد که  پس از انجام تغییرات آنها را بازگردانید.

در وب سایت سوشال باشی بهترین خدمات برای خرید فالوور صورت می گیرد.

قیمت خرید فالوور اینستاگرام  

پیش از این گفتیم که یکی از راه های بالا بردن تعداد دنبال کنندهای یک پیج، خرید فالوور است. بی شک برای صاحب یک پیج نوپا قیمت فالوور اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. سایت های زیادی در این زمینه تخصص دارند و بسته به نیاز شما، فالوورها را روانه پیج می کنند.

دنبال کنندهای حقیقی قابلیت خرید کردن از صفحه شما و لایک پست ها را دارند. حال اینکه با توجه به خدمات و ویژگی های مختلف همانند: ایرانی یا خارجی بودن فالوورها، تعداد فالوورها، ارزان یا باکیفیت بودن آنها، تحویل سریع، پشتیبانی و … قیمت فالوور اینستاگرام از سوی سایت ها، متفاوت خواهد بود.

socialbashi468x60 - علت ریزش فالوور چیست؟

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

banner - علت ریزش فالوور چیست؟
socialbashi300x250 - علت ریزش فالوور چیست؟
Flex Ad Side Bar 1 - علت ریزش فالوور چیست؟

نوشته‌های محبوب

socialbashi300x100 - علت ریزش فالوور چیست؟
دریافت جدیدترین اخبار

شما می‌توانید در ماهنامه سایت سوشال‌باشی ثبت نام نمایید.

هیچگونه اسپمی ارسال نخواهد شد. تنها پیام‌های مرتبط با سفارشات شما اطلاع رسانی می‌گردد

مطالب مرتبط

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ اینفلوئنسر، همانطور که توسط دیکشنری کمبریج تعریف شده، به کسی اطلاق می شود که رفتار دیگران را تغییر یا تحت تأثیر قرار

تیک آبی اینستاگرام

چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟

چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟ افزایش فالوور اینستاگرام یکی از مهمترین اهداف صاحبان صفحات این برنامه ی اینترنتی می باشد، که به گرفتن تیک آبی

socialbashi468x60 - علت ریزش فالوور چیست؟