پشتیبانی از ساعت ۹ الی ۲۲
اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر، همانطور که توسط دیکشنری کمبریج تعریف شده، به کسی اطلاق می شود که رفتار دیگران را تغییر یا تحت تأثیر قرار دهد. اینفلوئنسر مارکتینگ پدیده جدیدی نیست اما در سال های گذشته قشر محدودی از افراد صاحب نام و چند وبلاگ نویس اختصاصی را دربر می گرفت.

امروزه تعداد این افراد در شبکه های اجتماعی همچون: اینستاگرام، یوتیوب یا سایر کانال های آنلاین افزایش یافته و با هم به رقابت می پردازند. بازاریابی اینفلوئنسر سعی دارد افراد تاثیر گذار را بیابد و با کمک آنها به عنوان یک منبع معتبر، تبلیغات را دهان به دهان گسترش دهد.

امروزه بیش از هر زمان دیگری، مصرف کنندگان، فارق از هر علامت تجاری، به این که چه کسی آن برند را معرفی می کند، توجه می کنند. به همین دلیل اینفلوئنسرها بسیار قدرتمند هستند. آنها تبدیل به افراد قابل اعتماد با فالوورهای وفادار در سیستم عامل های دیجیتالی شده اند.

برای داشتن یک پیج قدرتمند و نفوذپذیر به دنبال کنندگان زیادی احتیاج دارید. خرید فالوور اینستاگرام با کمک برخی سایت های قابل اعتماد انجام پذیر است.

بازاریابی مارکتینگ چگونه عمل می کند؟

اینفلوئنسر مارکتینگ از نفوذ تأثیرگذاران یا همان اینفلوئنسرها برای حمایت از نام تجاری، تأیید محصول یا ایجاد محتوای مشترک، با هدف افزایش آگاهی از برند، معرفی ویژه یک برند خاص و ایجاد فروش در بازار استفاده می کنند.

بازاریابی اینفلوئنسر با انتشار محتوا از طریق رسانه های اجتماعی کار می کند و از اینفلوئنسرها به عنوان پل ارتباطی بین برند شما و مخاطبانشان استفاده می شود و به عنوان یک توصیه عمل می کنند که می گویند: برند مورد نظر، ارزش اعتماد و بررسی را دارد.

یافتن مجموعه ای از اینفلوئنسرهای مناسب که دارای مخاطب بالا و درخور برند شما باشد، کاری ضروری است تا پیام را در سیستم عامل های مختلف اجتماعی پخش کنند. یک نام تجاری با مشتریان بالقوه ای که در این سیستم عامل ها زندگی می کنند، ارتباط برقرار می کند.

البته شما احتمالاً می توانید مستقیماً در این سیستم عامل ها تبلیغ کنید، با این حال با تغییر الگوریتم ها، رقابت افزایش می یابد و افراد به طور فزاینده سر و صدای تبلیغات را مسدود می کنند. در این میان اینفلوئنسرها راهی عالی برای دستیابی به ROI (نرخ بازگشت سرمایه) خوب هستند.

تعداد زیادی از اینفلوئنسرها در کانال های ارتباطی مختلف با تعداد دنبال کنندگان متفاوت و علایق متعدد وجود دارد. با مراجعه به وب سایت سوشال باشی می توانید اقدام به خرید فالوور برای حساب کاربری خود در اینستاگرام نمایید.

انواع کمپین های اینفلوئنسر

برای اطمینان از اینکه بدانید پست یا استوری درباره برند شما در شبکه های اجتماعی قابل مصرف بوده یا نه، کمپین های اینفلوئنسر با کمک یک استراتژی محتوای منحصر به فرد متناسب با نیازهای شما طراحی می شوند.

هر کمپین دارای زاویه خاصی برای تأثیرگذاری با آن است. در ادامه به دو نوع از کمپین های بازاریابی اینفلوئنسری اشاره می کنیم.

1- کدهای تخفیف و بازاریابی وابسته

در این کمپین، بازاریابان تاثیرگذار برای ردیابی نرخ بازگشت سرمایه و ترغیب مشتریان، کد تخفیفی را در اختیار اینفلوئنسر مورد نظر قرار می دهند. این کد به گونه ای است که کمتر فالووری از آن چشم پوشی می کند.

اگر به عنوان یک بازاریاب از چند اینفلوئنسر برای رسیدن به هدف خود بهره می برید، بهتر است برای هر یک از آنها یک کد منحصربه فرد در نظر بگیرید که به پیروان خود ارائه دهند. روش بعدی که برای فروش بیشتر به خدمت گرفته می شود، بازاریابی وابسته می باشد.

در این روش اینفلوئنسر در صفحه اجتماعی خود تبلیغی قرار می دهد و در ازای فروش کالای مورد نظر، سود مشخصی دریافت می کند. در این روش ردیابی نرخ بازگشت سرمایه و میزان موفقیت کمپین بازاریابان تاثیرگذار ساده تر است.

2- برگزاری مسابقات

در صورتی که می خواهید جامعه هدف از محصولات یا مارک تجاری شما آگهی پیدا کنند، بر گزاری مسابقات یا کمپین Giveaway را به شما پیشنهاد می کنیم که مناسب تر است.

به اینگونه که از فرد اینفلوئنسر می خواهید در صفحه خود رقابتی بر پا کرده و از محصولات شما به عنوان جایزه استفاده نماید یا اینکه خودتان میزبان مسابقه باشید؛ اما از آنها بخواهید در زمان مسابقه در صفحه شما باشند.

این عمل باعث افزایش فالوور اینستاگرام و بالا رفتن اعتماد کاربران نیز می شود.

انواع مختلف اینفلوئنسر

به عنوان یک اینفلوئنسر مارکتینگ، نیازی نیست اینفلوئنسرهای با بیشترین مخاطب را پیدا کنید، در عوض به دنبال افرادی باشید که با ارزش های برند شما همسو بوده و با مخاطبان درگیر شوند.

این به شما کمک می کند تا ضمن حفظ نام تجاری که برای پرورش آن سخت تلاش کرده اید، به مخاطبان مناسب محصولات یا خدمات خود برسید. اینفلوئنسرها بر اساس میزان مخاطب خود در سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

  • اینفلوئنسرهای خُرد: زیر 10،000 نفر. این افراد برای دسترسی به مخاطبان خاص و در عین حال اختصاصی ایده آل هستند.
  • اینفلوئنسرهای میانی قدرت: 10،000 تا 250،000 دنبال کننده. این اینفلوئنسرها ممکن است به افراد مشهور دسترسی نداشته باشند، اما مخاطبان صمیمی و درگیری خواهند داشت که تمایل دارند به توصیه های آنها اعتماد کنند. معمولا تأثیرگذارهای قدرت متوسط ​​ تجربه کار با مارک های مختلف را دارند.
  • اینفلوئنسرهای کلان: بیش از 250،000 دنبال کننده. اغلب اینها افراد مشهور YouTube و Instagram هستند. در حالی که آنها بهترین دسترسی را دارند، اما ممکن است اعتبار و اعتماد یکسانی را که در ارتباط با تأثیرگذاران میانی قدرت وجود دارد، فراهم نکنند، بنابراین قبل از امضای معاملات خوب فکر کنید.

نحوه اندازه گیری اینفلوئنسر مارکتینگ

پیگیری موفقیت در بازاریابی اینفلوئنسر برخلاف تبلیغات پولی یا تلاش برای سئو، بسیار دشوار است. اما شما چند گزینه برای ردیابی موفقیت دارید:

  • فیلم ها را به راحتی می توانند ببینند که چند نفر پست اینفلوئنسر شما را مشاهده کرده اند.
  • می توانید ببینید که چه تعداد نفر با پست های اینفلوئنسر شما درگیر می شوند.
  • اختصاص کدهای منحصربه فرد به هر اینفلوئنسر، به شما این امکان را می دهد که ببینید واقعاً چه تعداد از فالوورهای آنها به مشتری تبدیل می شوند.
  • همچنین می توانید یک لینک خاص برای به اشتراک گذاشتن با مخاطبان خود ایجاد کنید که ردیابی KPI (شاخص کلیدی عملکرد) شما را آسان می کند.

آیا واقعا اینفلوئنسر مارکتینگ مهم است؟

تنها 33٪ از مصرف کنندگان به تبلیغات آشکار اعتماد دارند اما 90٪ به مشاوره دیگران اعتماد می کنند. اینفلوئنسرها به برندهای تجاری ها اجازه می دهند تا از این رابطه منحصر به فرد استفاده کنند.

اگر مارک ها بخواهند رابطه ای واقعی با مشتریان بالقوه داشته باشند، قطعاً اینفلوئنسر مارکتینگ مهم است. بعلاوه، اینفلوئنسرها در هر مکان، زمان و هر موقعیتی به شما این امکان را می دهند که اطلاعات جمعیتی بسیار خاصی را هدف قرار دهید.

اکنون که فهمیدید اینفلوئنسر مارکتینگ چیست، باید تصمیم بگیرید که چگونه از آن به نفع برند خود استفاده کنید. اولین قدم توسعه، هدف مشخص است.

در اینفلوئنسر مارکتینگ چگونه استراتژی تأثیرگذار خود را بسازیم؟

ایجاد یک استراتژی تأثیرگذار موفقیت آمیز، نیازمند هدفمند بودن است. بدون در نظر گرفتن مقصد مشخص، هرگز نخواهید فهمید که کدام مسیر کمترین مقاومت را داشته، مقرون به صرفه بوده و بهترین نتیجه را دارد.

برای انجام این کار، باید اهداف و KPI های خود را تعیین و در عین حال تلاش آگاهانه ای برای درک فضای تأثیرگذار داشته باشید.

1- اهداف و شاخص های کلیدی عملکرد خود را ثبت کنید

اولین باری که مارک ها در اینفلوئنسر مارکتینگ سرمایه گذاری می کنند، این حس را دارند که در یک قمار شرکت کرده اند، کسی که ممکن است هرگز ROI تولید نکند. متاسفانه برای بسیاری این یک قمار خواهد بود.

سه هدف مهم در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ عبارتند از:

  • آگاهی از نام تجاری آنلاین خود را می توان با تعداد دنبال کننده ها، پسندیدن ها و تعامل مانند نظرات، استفاده از هشتگ ها و اشتراک های شما اندازه گیری کرد.
  • جذب بازار هدف جدید شامل همه چیز در آگاهی از برند است، اما در یک فضای کاملاً تازه. برای این منظور، شما به اینفلوئنسرهایی نیاز دارید که بتوانند سر و صدا ایجاد کرده و ترافیک هدفمندی را هدایت کنند.
  • همه چیز منجر فروش بیشتر می شود. دریافت پیوندهای بیشتر و مشتری با نرخ تبدیل به راحتی قابل پیگیری است، اما ردیابی مستقیم منابع می تواند مشکل باشد مگر اینکه کدهای خاص یا صفحات فرود را برای هر اینفلوئنسر مستقر کنید.

پس از تعیین اهداف، توجه خود را به نحوه سنجش میزان بازگشت سرمایه کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ معطوف کنید. باید بدانید که چه مشارکت هایی موثر است و کدام یک به شما کمک می کند تا بیشترین بهره را از استراتژی تأثیرگذار خود ببرید.

نتایج حاصل از بازاریابی اینفلوئنسر را با نتایج خود از سایر کانال های بازاریابی مقایسه کرده تا تعیین کنید آیا بازاریابی تأثیرگذار ارزش ادامه سرمایه گذاری دارد یا خیر.

2- دید اینفلوئنسر را درک کنید

یکی از مولفه های مهم یک کمپین بازاریابی تأثیرگذار موثر، ایجاد یک رابطه مطمئن با اینفلوئنسر مربوطه است، شخصی که با نیازها و خواسته های مخاطب شما هماهنگ باشد و مخاطب هنگام تصمیم گیری برای خرید به او نگاه کند.

هدف اصلی در اینجا کشف اینفلوئنسرها بر اساس مباحث تأثیرگذار و اطلاعات جمعیتی مخاطبان است که می توانند تمام معیارهای مربوط به تعامل حیاتی را ارائه دهند. برای یافتن تناسب خاص بین برند و اینفلوئنسر، باید شخصی را پیدا کنید که با دیدگاه، رسالت و هویت برند شما مطابقت داشته باشد.

اینستاگرام معمولاً اولین پلتفرمی است که وقتی مردم به هنگام یافتن اینفلوئنسرهای درجه یک به آن فکر می کنند، به ذهن خطور می کند. در واقع در سال 2017 پلتفرم شماره 1 برای اینفلوئنسرها با سهم سرسام آور 92٪ اینستاگرام بود.

با این حال این فرصت را در اختیار دارید که بازاریابی را در دیگر بسترهای ارتباطی مانند: فیس بوک، توییتر، Pinterest ، Snapchat و YouTube امتحان کنید، زیرا تقریباً در همه سیستم عامل های اجتماعی فرصت های جدید در حال رشد است.

افزایش فالوور اینستاگرام می تواند به شما کمک کند تا در کمترین زمان به اهداف خود دست یابید.

روندهای جذاب اینفلوئنسر مارکتینگ

1- سرمایه گذاری در اینفلوئنسرهایی که از ویدئو استفاده می کنند: تولید ویدئو یکی از روش های جلب توجه است و اگر از آن استفاده نکنید، از بقیه عقب می مانید. از هر 5 هزار نفر 4 هزار نفر به سراغ محتوای ویدیویی می روند.

در حالی که محتوای ویدئویی در حال رشد می باشد، مارک ها از تبلیغات ویدیویی سنتی که باعث قطع فیلم ها می شوند، به سراغ اینفلوئنسرهایی می روند که درمورد محصولاتشان در محتوای ویدیویی صحبت می کنند.

برخی از نمونه های قابل توجه این مورد در عمل، همان آنباکسینگ کردن محصولات و بررسی های منحصر به فرد از افراد تأثیرگذار کلیدی است. اینستاگرام قابلیت لایو و Instagram TV (IGTV)  را راه اندازی کرده که اساساً کانالی برای اینفلوئنسرهای محبوب اینستاگرام برای پخش محتوای طولانی تر باشد.

با افزایش فالوور اینستاگرام کلیپ ها بی شک از ویوی بیشتری برخوردار خواهند بود و این یعنی اینکه محصولات به طیف گسترده ای از مخاطبان نشان داده می شود.

2- افزایش شفافیت: اینستاگرام با گزینه محتوای مارک دار خود، یک گام فراتر رفته که به شما امکان می دهد شریک تجاری خود را برچسب گذاری کنید و به وضوح نشان می دهد که این یک پست حمایت مالی است.

برای کاهش خطر برای نام تجاری خود، توصیه می شود که پست ها و محتوای تأثیرگذار خود را مرتباً بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها از دستورالعمل های تعیین شده توسط FTC پیروی می کنند.

وب سایت سوشال باشی از جمله سایت های قابل اعتمادی است که دنبال کنندگان را به صورت واقعی به شما ارائه می دهد.

3- ایجاد محتوای مفید به جای تبلیغات: بازاریابی محتوا از تقاضای اصالت افراد ناشی می شود. مصرف کنندگان از تبلیغات سنتی مثل مجله ها، رادیو، تلویزیون و بیلبوردها خسته شده بودند. سپس عصر دیجیتال سیل تبلیغاتی جدیدی به وجود آورد که تقاضا برای اصالت بیشتر را افزایش داد.

با در نظر گرفتن این نکته، اینفلوئنسری که برای شریک شدن انتخاب می کنید باید تعادل درستی از محتوای غیر سفارش دهنده و محتوای سفارش داده شده، داشته باشد. در واقع محتوا هرچه بیشتر تبلیغ به نظر برسد، از اثر کمتری برخوردار است.

برای افزایش فالوور اینستاگرام به سراغ سایت هایی بروید که علاوه بر قیمت مناسب، فالوورهای واقعی و باکیفیت را در اختیار شما قرار دهند که تعاما پیج را بالا ببرند نه اینکه کیفیت را کاهش دهند.

socialbashi468x60 - اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

banner - اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟
socialbashi300x250 - اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟
Flex Ad Side Bar 1 - اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

نوشته‌های محبوب

socialbashi300x100 - اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟
دریافت جدیدترین اخبار

شما می‌توانید در ماهنامه سایت سوشال‌باشی ثبت نام نمایید.

هیچگونه اسپمی ارسال نخواهد شد. تنها پیام‌های مرتبط با سفارشات شما اطلاع رسانی می‌گردد

مطالب مرتبط

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ اینفلوئنسر، همانطور که توسط دیکشنری کمبریج تعریف شده، به کسی اطلاق می شود که رفتار دیگران را تغییر یا تحت تأثیر قرار

تیک آبی اینستاگرام

چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟

چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟ افزایش فالوور اینستاگرام یکی از مهمترین اهداف صاحبان صفحات این برنامه ی اینترنتی می باشد، که به گرفتن تیک آبی

socialbashi468x60 - اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟